Prezent

Chomik, kto, a może inny zwierzak? Prezenty świąteczne często bywają nieprzemyślane, chwila, presja, która może wywołać wiele radości, a równocześnie wiele smutku.

Niejedno dziecko co roku marzy o swoim zwierzaku, psy, koty, króliczki i wiele innych. Zafascynowani tym entuzjazmem, bez większego zastanowienia się kupujemy nowego zwierzaka. Zapominamy, że to żywe zwierzątko, które nie tylko się bawi, potrzebuje także, spać, jeść i załatwiać własne potrzeby fizjologiczne.

Po kilku dniach entuzjazmu pies przestaje być atrakcją, a wiele osób zostaje z problemem, który bardzo komplikuje życie. Nie warto decydować się na zwierzaka, gdy nie mamy pewności, że zapewnimy mu odpowiednie warunki, ciepły, przytulny dom.

Spacer i pełna miska to niewielkie rzeczy, jednak wymagające wiele uwagi i odpowiedzialności. Bezduszne zachowanie, gdy zwierzak zostaje porzucony jest okropne. Nikt sobie raczej nie zdaje sprawy ile pies może wycierpieć. Czasem umiera z głodu, a gdy spotka go szczęście znajdzie prawdziwy dom, gdzie ktoś go przygarnie.

Nie traktuj swojego czworonoga jak zabawki, a jak partnera życiowego.

Artykuł powstał dzięki https://petportal.pl/