Praktyczne aspekty profesjonalnego mycia dachów

Mchy, porosty, ptasie odchody, pyły – czy tego chcecie, czy nie, wszystkie te obrzydliwe twory mogą znaleźć się na Waszych dachach. To zupełnie normalne. Pytanie tylko, w jakim stopniu jest przez Was akceptowane, że zanieczyszczenia te szpecą pokrycia Waszych domów. Bez wątpienia odbierają estetyczny wygląd całemu budynkowi.

To, jak będzie prezentował się nasz dom czy inny budynek, którego jesteśmy właścicielami, w dużej mierze zależy od nas. Nie mamy co prawda wpływu na zmienne warunki atmosferyczne, na działanie których narażone są dachy, ale jest coś, co możemy zrobić, by wyglądały lepiej. Dachy, podobnie jak elewacje, można myć.

Samodzielne mycie to nie najlepsze rozwiązanie

Znajdą się pewnie śmiałkowie, którzy będą ryzykowali własne zdrowie, a nawet życie, próbując samodzielnie oczyścić dach budynku. Podobne próby wiążą się jednak ze znacznym ryzykiem. Pomijamy fakt, że do dokładnego wyczyszczenia pokrycia dachowego potrzeba doświadczenia, a co istotne – także profesjonalnego sprzętu.

Inaczej czyści się blachodachówkę, inaczej dachówkę ceramiczną. Nierzadko oprócz oczyszczenia dach wymaga drobnych napraw. Mało który laik jest przygotowany na taką okoliczność. Co innego profesjonalna i doświadczona firma dysponująca profesjonalnym sprzętem i środkami. Można jej zlecić mycie pokrycia dachowego, a także bieżące prace konserwacyjne, montaż rynien itp.

W kwestii mycia dachu zaufaj profesjonalistom

Zlecenie mycia dachów specjalistycznej firmie jest niesłychanie praktyczne. Firma taka dysponuje odpowiednimi środkami czyszczącymi oraz niezbędnymi narzędziami. Może zamontować siatki zabezpieczające rynny przed liśćmi, a także kolce przeciwko ptakom. Zlecając mycie dachów DC Clean, zyskujesz usługę na najwyższym poziomie.

Dokładnie umyjemy Twój dach. Możemy zastosować środki, które nadadzą mu właściwości hydrofobowe. Chcesz zwiększyć żywotność pokrycia dachowego na budynku, sprawić, by lepiej znosiło ono zmiany temperatury, by jego kolor nie płowiał tak szybko, jak to miało miejsce do tej pory? Skontaktuj się z nami.