Zwalczanie szczurów – deratyzacja

Deratyzacja to zwalczanie myszy i szczurów. Zabieg polega na pozbyciu się gryzoni z budynków mieszkalnych, biur oraz różnych instytucji i poszczególnych pomieszczeń.

Wyróżniamy trzy metody zwalczania szczurów:

*chemiczna- to zwalczanie gryzoni, które polega na zastosowaniu substancji biobójczych w miejsca, w których się pojawiły. Każda trutka dostosowywana jest indywidualnie do danego szkodnika. Bierzemy również pod uwagę dany gatunek gryzonia.

*biologiczna- to metoda niezwykle skuteczna. Dbamy również o to, aby każda usługa polegająca na deratyzacji przebiegała w sposób dyskretny i nierzucający się w oczy. Czasami sam proces pozbycia się szkodników poprzedzony jest kilkoma etapami lub koniecznością zastosowania monitoringu. Tak naprawdę, to wszystko zależy od Państwa. My jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje.

*fizyczna– to kilka czynności następujących po sobie czynności, które trzeba wykonać w celu zwalczenia intruzów (szczurów, myszy, kun, kretów). Na początku dokonujemy określonej analizy sytuacji pod kątem wielkości populacji czy też określonego miejsca, gdzie przebywają gryzonie. W kolejnych etapach poznamy poszczególne zabezpieczenia. Oferowane przez nas zabezpieczenia mają na celu pozbycie się dróg dotyczących dostępu i ucieczki. Metoda ta ma na celu zabezpieczenie wszystkich nawet najmniejszych szczelin, rur, dziur czy kanałów, w których egzystują nasze szkodniki. Wybierając cel, który chce się osiągnąć, trzeba także dobrać określony sprzęt. Do metody fizycznej można także zaliczyć pułapki sprężynowe, które idealnie sprawdzą się nie tylko w przypadku szczurów, ale i w przypadku myszy.

Każdą z wymienionych metod łączy jeden wspólny mianownik, który polega na wyeliminowaniu szkodników. Nie oszukujmy się, ale zwierzęta takie jak szczury czy myszy nie są zbytnio przyjazne i pozytywnie odbierane przez ludzi. Tym bardziej, że powodują więcej strat jak pożytku. Są bardzo uciążliwe. Każdy szczur jest w stanie zjeść bardzo dużo pożywienia dziennie, biorąc pod uwagę jego niewielką budowę ciała do zapotrzebowania na jedzenie. Przeciętny przedstawiciel gryzoni zjada około 20 gram. pożywienia dziennie. Bardzo duża liczba tych osobników powoduje dość widoczne spustoszenia w składowanym jedzeniu. Poza tym warto podkreślić fakt, że zwierzęta są znane z tego, że są brudne i powodują bardzo dużo zanieczyszczenia, takich jak chociażby to, co wydalają, czyli kał i mocz. Gdy już dostaną się do pustostanów, są w stanie przegryźć kable, warstwy izolacyjne czy też wszelkiego rodzaju przewody elektryczne. Zazwyczaj pokazuj się w nocy, wtedy kiedy śpimy. Problem pojawia się w momencie, gdy tylko pojawiają się w okolicach rur kanalizacyjnych. Jednym słowem te zwierzęta same w sobie są problemem. Usługa deratyzacji szczurów to odszczurzanie. Obecnie stosuje się również wszelkiego rodzaju zabezpieczenia mające na celu pozbycie się gryzoni od samego początku.

Zwalczanie gryzoni

Szczury i myszy zazwyczaj wyrządzają szkody żywnościowe oraz są nosicielami bardzo wielu chorób. Według przeprowadzonych badań i analiz na ten temat wynika, że szczury podobnie jak myszy są w stanie przenieść około 60 chorób, to bardzo dużo. W zasadzie te choroby można porównać z popularnym obecnie wirusem, bo są to choroby niewidoczne, ale wyrządzające duże spustoszenie. Szczury rozmnażają się w zastraszająco szybkim tempie, codziennie na świecie przybywa ich kilka milionów. Potrzebne jest nastawienie się na zwalczanie gryzoni . Warto wybrać profesjonalne usługi w tym zakresie.

Czy szczury można zwalczać samodzielnie?

Już dzieci w przedszkolu wiedzą, że największym wrogiem myszy jest kot. Dlatego też posiadacze czworonogów nie powinni się martwić. W przypadku szczurów sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ szczury najczęściej zadomawiają się w piwnicy lub w szczelinach czy też na strychu. Po prostu w pomieszczeniach brudnych. Często szczury możemy spotkać w okolicy kanalizacji w centrum miasta lub na osiedlach mieszkalnych, gdzie pomieszkują w okolicy śmietników i rozkładającego się jedzenia. Człowiek nie ma skutecznej broni, która pozwoliłaby mu całkowicie pozbyć się szczurów. Jedyną skuteczną metodą jest trutka na szczury, ale tego typu rozwiązanie jest na krótką metę. Musimy pamiętać o tym, że zanim sięgniemy po trutkę na szczury, musimy upewnić się, że nie zagraża innym zwierzętom domowym, które przez przypadek mogłyby zjeść podstawioną przez nas trutkę. Warto także umieścić ją z dala od małych dzieci. Warto jednak mimo wszystko wybrać metodę odszczurzania oferowaną przez daną firmę chociażby ze względu na wspomniany wcześniej fakt, szybkiego rozmnażania się gryzoni. Kolejnym aspektem, który przemawia za pozbyciem się szczurów jest wynajęcie firmy, która zadba o deratyzację zapewniając przy tym monitoring danego miejsca lub firmy.

Dlaczego warto wynająć firmę, żeby pozbyć się gryzoni?

Każda firma oferuje na pewno trutki na szczury, ale nie tylko. Jak już się zdecydujemy na wynajem, to firma z pewnością przeprowadzi wywiad i dokona rekonesansu w zakresie tych trutek, np. zbada trutki pod kątem szkodników lub dostosuje je do danej pory roku. Profesjonaliści świadczący usługi w tym zakresie dysponują dość dużą wiedzą na ten temat. Zazwyczaj jest tak, że my ludzie nie interesujemy się tym zbytnio. Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i stara się także rozszerzyć swoją ofertę o karmiki, w których umieszcza trutki. To właśnie dzięki karmikom, możemy uchronić dzieci i zwierzęta przed trutkami. Karmiki zazwyczaj usytuowane są w bezpiecznej odległości. Wiele karmików jest także odpowiednio oznaczonych.

Jaki jest koszt deratyzacji?

Koszt jest indywidualnie dostosowany i ustalany z Klientem. Koszt to nie tylko zwalczanie, ale także czyszczenie oraz odpowiednie wpisy w ewidencji. Jednorazowa usługa deratyzacji oscyluje w granicach około 200 złotych. To nie jest koszt całkowity. Musimy pamiętać, aby doliczyć także kwotę dojazdu do Klienta oraz wziąć pod uwagę fakt realizacji usługi. Nasza firma świadczy także pojedyncze usługi.

Gdzie można spotkać wielkie kolonie szczurów poza śmietnikami?

Przede wszystkim można je spotkać na wspomnianych wcześniej pustostanach i opuszczonych miejscach. Bardzo popularne są także opuszczane i stare hale magazynowe. Gryzonie osiedlają się także w wielu firmach, gdzie produkowana jest żywność. Możemy je również spotkać na obrzeżach lokali gastronomicznych lub w pakamerach, czy schowkach, gdzie jest główne skupisko brudu.

Poznaj ślady, które pozostawiają po sobie gryzonie:

* tłuste plamy,

* odchody- choć nie brzmi to zbyt dobrze, ale to dzięki nim firma zweryfikuje wiele na temat szkodnika. Na pewno dowiecie się Państwo czy szczury się rozmnażają, jeżeli tak to na jaką skalę.

*pogryzione kawałki kartonów- możemy je spotkać szczególnie w miejscach, gdzie produkowana jest żywność.

*nadgryzione drewno- możemy to świadczyć w miejscach, gdzie jest dużo drewna, np. w drewutni. Jak wiadomo drewno służy gryzoniom, do ostrzenia zębów.

Czy nasza firma zachowuje dyskrecję?

Jeżeli chodzi o naszą firmę, to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zachowujemy dyskrecję. Każde zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie kun oraz zwalczanie kretów i nornic w obrębie Twojej miejscowośc przeprowadzana jest w taki sposób, aby zachować przy tym wszystkie możliwe środki ostrożności. Dbamy także o bezpieczeństwo podczas przeprowadzanych zabiegów zwalczających obecność szkodników. Dbamy również o to, aby każda usługa polegająca na deratyzacji przebiegała w sposób dyskretny i nierzucający się w oczy. Czasami sam proces pozbycia się szkodników poprzedzony jest kilkoma etapami lub koniecznością zastosowania monitoringu. Tak naprawdę, to wszystko zależy od Państwa. Bez względu na metodę jako Państwo wybiorą z naszej strony możemy zapewnić dyskrecję na każdym poziomie naszej działalności. My jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje. Dbamy również o to,aby każda usługa polegająca na deratyzacji przebiegająca w sposób dyskretny i nierzucający się w oczy. Czasami sam proces pozbycia się szkodników poprzedzony jest kilkoma etapami lub koniecznością zastosowania monitoringu. Tak naprawdę, to wszystko zależy od Państwa. My jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje.
Kontakt

Szukasz firmy, która spełni w ekspresowym tempie Twoje oczekiwania? To jesteś w dobrym miejscu! Nasza firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie deratyzacji szczurów i myszy. Zajmujemy się także deratyzacją kretów, zwalczanie kun i nornic . Pomożemy je Tobie zwalczyć Zadzwoń do nas, a my udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji, odpowiemy na najbardziej nurtujące Cię pytania i ustalimy szczegóły współpracy oraz cenę przeprowadzonej usługi. Likwidacja szkodników we wskazanej przez Ciebie lokalizacji to gwarancja satysfakcji na lata. Warto już teraz pozbyć się nieproszonych gości!