Usuwanie dziwnego zapachu z pralki.

Pierwszym sygnałem, że z naszą pralką dzieje się coś niepokojącego jest ostry, nieprzyjemny zapach. Powodem takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj gromadzenie się wody w bębnie, zabrudzony filtr oraz zagrzybienie rur odpływowych.

Jak pozbyć się takiego zapachu i jakich środków użyć?

Dziwny zapach z pralki
+Większość nowoczesnych pralek ma w swoich funkcjach, także program do samoczyszczenia bębna.
+Jeśli mimo tego oraz także wówczas, gdy wyczyściliśmy wszystkie elementy pralki, brzydki zapach unosi się i przenika nasza odzież wówczas możemy zastosować odświeżacz do pralek. Produkt kupiony w sklepie musi być użyty zgodnie z instrukcją. Jego działanie polega nie tylko na odświeżeniu i nadaniu ładnego zapachu, ale pozwala też pozbyć się resztek kurzu czy zdezynfekować pralkę.
+ Środki gotowe do kupienia mają zazwyczaj delikatne zapachy i są bezpieczne dla urządzenia.
+Nigdy nie stosujemy do odświeżenia wnętrza pralki podejrzanych specyfików, ani też substancji żrących, które w składzie mają kwas.
+Dziwny zapach z pralki nie będzie już naszym utrapieniem, gdy przygotujemy własnoręcznie prostą miksturę. Ocet, odrobina sody oczyszczonej oraz sok z cytryny są idealne do usuwania kamienia, brzydkiego zapachu oraz mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. UWAGA: Właściwości sody oczyszczonej są doceniane przy robieniu porządków i usuwaniu kamienia, pamiętajmy jednak, że zbyt duża ilość proszku może zostawić biały nalot lub osad, który będzie też brudził ubrania. Dlatego po całej czynności czyszczenia sodą, należy wstawić pralkę na cały dłuższy program.
+W usuwaniu przykrych woni, pomocne może być ,,puszczenie” naszej pralki na pusto, ustawiwszy uprzednio temperaturę na 90 stopni Celsjusza. Taki zabieg nie tylko zniszczy bakterie chorobotwórcze, ale i zdezynfekuje tym samym nasze urządzenie.
Naszą pralką będzie nam służyła wiernie przez następne kilka lub kilkanaście lat, jeśli będziemy ją regularnie czyścić. Nie zapomnijmy o tym, aby w łazience zamontować dobry wentylator i nie zamykać drzwiczek pralki po zakończonym cyklu i wyjęciu zeń ubrań.

Kategoria: dom