Kominek – gorące serce salonu

Kominek to ważny element nie tylko dekoracyjny naszego domu, ale przede wszystkim grzewczy. Zazwyczaj znajduje się on w salonie, czyli pokoju służącym domownikom do odpoczynku i relaksu. Jego miejsce w tym pokoju jest jak najbardziej odpowiednie. Ciepło od niego bijące oraz widok palonego się drewna za szybą kominka wpływa bardzo relaksacyjnie na każdego z nas. Któż z nas nie lubi w zimowe długie wieczory posiedzieć na wygodnej sofie czy fotelu , poczytać książkę lub pooglądać film przy blasku kominka.

Jak dobrać kominek

Kominek składa się tylko z dwóch elementów. Pierwszy do wkład kominka, drugi to obudowa. Istnieje wiele wielkości i kształtów wkładów. Tutaj musimy kierować się już naszym gustem. Wielkość powinna być adekwatna do pomieszczenia, w którym się kominek będzie zamontowany. W przypadku dużych pomieszczeń możemy sobie pozwolić na większe gabarytowo wkład. Natomiast w małych pomieszczeniach duże kominki będą pomieszczenie przytłaczać.

obudowa jest istotna

Obudowa kominka jest bardzo istotna. Powinniśmy zrobić ją taką, aby pasowała pod styl pomieszczenia. Jeżeli mamy pomieszczenie w stylu retro to nie będzie tam pasował kominek w nowoczesnej obudowie. Zawsze wszystkie elementy muszą ze sobą grać. Tylko wtedy jak będzie on odpowiednio dobrany i wystylizowany posłuży za ozdobę w naszym domu. To miejsce, przy którym lubi gromadzić się cała rodzina. Szczególnie w jesienno – zimowe wieczory jest to miejsce spotkań domowników. Warto więc postarać się, żeby był on dobrze zaadoptowany do pomieszczenia oraz solidnie wykonany. Takich rzeczy nie zmienia się co roku. Kominek służy nam zazwyczaj dobre kilka a zazwyczaj nawet kilkanaście lat zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek w nim większa zmianę. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby jego wystrój spełniał nasze oczekiwania wizualne. Zapewne nadejdzie taki moment kiedy będziemy chcieli jego nowej aranżacji. Jak zmienić wygląd kominka? Czy to jest możliwe? Ależ oczywiście. Musimy tylko przygotować się na gruntowny remont.