Urządzamy dom w stylu rustykalnym

Każdy z nas chce mieć dom, który będzie miał modne wnętrza, przytulne, wygodne i eleganckie. Każdy chce się dobrze czuć we wnętrzach swojego domu, nie ma w tym nic dziwnego. Dlatego też wiele wysiłku wkładamy w urządzanie swojego domu, inspirując się przy tym różnymi technikami i stylami w dekoratorstwie wnętrz. Jest wiele popularnych stylów wnętrz, które obecnie są bardzo modne i które łatwo można zaaranżować. Jednym z takich stylów jest styl rustykalny.

Czym charakteryzuje się styl rustykalny?

Styl rustykalny to niezwykle charakterystyczny styl wnętrzarski, który dosyć łatwo można wprowadzić do swojego domu. Jego cechą charakterystyczną jest prostota, minimalizm i biały kolor a także postarzane meble. Dlatego w takim wnętrzu każda skrzynka drewniana pełni rolę ozdobną. Wnętrze mieszkania urządzonego w stylu rustykalnym, jest proste i mało skomplikowane, jest też bardzo przestronne i jasne. Nie ma w nim zbędnych mebli ani dodatków, a wszystkie dodatki są wykonane z drewna, lin, czy papieru. Takie wnętrza kojarzą się z naturą i są trochę podobne do wnętrz urządzonych w stylu wiejskim. Kolorem dominującym w takim wnętrzu jest kolor biały, bardzo często wykorzystuje się go także do bielenia mebli drewnianych, przez to wyglądają one na starsze niż są. Efekt ten jest bardzo ciekawy i idealnie pasuje do rustykalnego klimatu.

Jakie dodatki pasują do stylu rustykalnego?

Dom urządzony w stylu rustykalnym, ma przestronne wnętrza i bardzo proste. Ale to wcale nie znaczy, że nie mogą się w nim znaleźć żadne dodatki do wnętrz. Wręcz przeciwnie, powinny jednak one być dopasowane do tego stylu. Na pewno sprawdzą się tu akcesoria do domu wykonane z drewna, tzw hand made. Takie proste ozdoby, na przykład figurki drewniane, proste obrazy w drewnianych ramach, postarzane lustra, idealnie wpasują się w ten klimat prostoty. Aranżacja wnętrza rustykalnego, nie jest trudna. Trzeba się jedynie skupić na białym kolorze, na metodzie postarzania mebli i dodatków a także na stworzeniu dużej przestrzeni. Jeśli chodzi o meble wypoczynkowe, to na pewno w takim wnętrzu będą dobrze się prezentować proste drewniane stoły i krzesła, minimalistyczne kanapy, drewniane stoliki kawowe, na pewno ciekawym dodatkiem będzie tu fotel bujany wykonany z wikliny i inne wiklinowe dodatki.

Rustykalny wystrój wnętrz jest teraz niesłychanie modny, coraz więcej osób decyduje się na urządzenie takich właśnie wnętrz. Wnętrza te nie są kosztowne w wykonaniu, ani nie są czasochłonne. Każde wnętrze można urządzić w stylu rustykalnym, można w ten sposób zaaranżować salon, sypialnię, jadalnię, hol a także kuchnię. Obecnie kuchnie rustykalne są bardzo na czasie i na pewno warto się zainspirować takim stylem wnętrz chcąc zmienić swoją kuchnię. Kuchenne meble rustykalne, są bielone i drewniane, nie mają żadnych zbędnych ozdób. Stół w kuchni powinien być także jak najbardziej prosty ale też solidny i trwały, na pewno taka kuchnia każdemu będzie się podobać i będzie funkcjonalna.