Luksusowy wystrój wnętrz

Ludzie mają przeróżne oczekiwania po wnętrzach swojego domu. Każdy ma jakieś ulubione style wnętrz, to właśnie w oparciu o nie kierujemy się przy urządzaniu wnętrz swojego domu. Jest wiele popularnych stylów wnętrz, którymi wszyscy się inspirują przy urządzaniu, ale nie które z nich są bardziej popularne od innych. Taki jest na przykład styl glamour, który jest naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny i trudno jest go z innym pomylić.

Jak urządzić wnętrza w stylu glamour?

Styl glamour już od jakiegoś czasu jest bardzo popularnym stylem wnętrz. Stosuje się go na całym świecie w różnych domach i mieszkaniach, a także w obiektach hotelowych i restauracyjnych. A to dlatego, że jest on bardzo efektowny, stylowy i przykuwa uwagę. Wystrój wnętrz urządzonych w stylu glamour, jest pełen połysku i blasku, to styl na bogato. Nie może więc w nim zabraknąć wspaniałych i efektownych mebli, błyszczących dodatków i wszystkiego co odbija światło. Kolorystyka jaka przeważa w takich wnętrzach, to przede wszystkim złoto, srebro, odcienie brązów, szarości a także biel. Bardzo dużą rolę odgrywa także oświetlenie, które powinno być starannie dobrane do każdego wnętrza.

Jak urządzić jadalnię w stylu glamour?

Jadalnia jest idealnym wnętrzem dla stylu glamour. Jeśli ma się odpowiednio wiele miejsca, można w takim wnętrzu poszaleć. Aranżacja takiego wnętrza, powinna być oparta o duży przepych. Meble jadalniane powinny być duże i luksusowe, najlepiej jeśli są w kolorze białym. Ale równie modne są teraz meble wykończone na wysoki połysk. Powinny one odbijać świtało dzienne i sztuczne, zarówno powierzchnia stołu jak i powierzchnia komód czy innych mebli w tym wnętrzu. Jak już wyżej wspomniano, bardzo dużą rolę ogrywa tu oświetlenie. W jadalni na pewno musi się znaleźć żyrandol, który powinien zawisnąć centralnie nad stołem jadalnianym. Taka lampa jest niezwykle efektowna i wywołuje efekt łał. Jest piękna, duża i przykuwa uwagę. Lampa tego typu może być w kolorze złotym lub srebrnym, czasami zdarzają się też żyrandole w kolorze czarnym lub białym. Największym atutem tego oświetlenia jest zasięg światła. Oświetlenie równomiernie się rozprasza po całym pomieszczeniu, ale głównie oświetla stół i krzesła w jadalni, czyli miejsce centralne każdej jadalni. Ozdobą żyrandola mogą być kryształki, diamenciki, brokat, czyli wszystko co błyszczy i co odbija światło.

Styl glamour we wnętrzach, nie jest trudny do zaaranżowania. Poza oświetleniem warto zainwestować w ozdoby i bibeloty na komody, bo do takiego wnętrza będą one idealnie pasować. Bardzo dobrym dodatkiem, będzie wszystko co ma cyrkonie i co się błyszczy lub odbija światło. Mogą to być figurki, wazony, cukiernice, mleczniki ale także sama zastawa stołowa może być w stylu glamour. Ten styl jest niezwykle popularny, nic więc dziwnego, że można go spotkać w wielu domach, mieszkaniach, biurach i restauracjach. To styl bogaty i dosadni, pełen przepychu, który szybko wpada w oko i nikt nie pozostanie wobec niego obojętny.