Jak upiększyć swój niewielki balkonik w mieszkaniu?

Nie zawsze mamy wpływ na to gdzie mieszkamy, często na lepszy wybór mieszkaniowy nie pozwalają nam możliwości finansowe. Jednak nawet w małym mieszkanku można być naprawdę szczęśliwym, jeśli tylko urządzi się go z sercem. Każde mieszkanie można urządzić w taki sposób, że będzie ono bardzo przytulne, zadbane i ciepłe, jeśli na dodatek mamy do dyspozycji chociaż najmniejszej wielkości balkonik, to jeszcze lepiej, bo możemy sobie stworzyć swój mały ogródek na wysokości.

Jak zaaranżować malutki balkonik?

Nawet jeśli balkon przy naszym mieszkaniu jest równie malutki jak samo mieszkanie, to i tak daje nam duże pole do popisu jeśli chodzi o jego urządzanie. Podstawą takiego balkonu są rośliny. Oczywiście nie można przesadzać z ich ilością, bo na tak małej przestrzeni zrobiło by się zbyt tłoczno. Jednak żywe roślinki, zapewnią ciepły i przytulny klimat na balkonie, od razu przyjemniej będzie się na nim spędzało czas. Dlatego już wiosenną porą warto zacząć zaopatrywać swój balkonik w kwiatki i inne roślinki, które ożywią tą niewielką przestrzeń. Na pewno warto postawić na kilka stylowych choinek, które można uformować w dowolny kształt. Można je śmiało posadzić w dużych ozdobnych donicach i na pewno będą się one prezentować wyjątkowo efektownie. Z pewnością na balkonie nie może też zabraknąć wiszących kwiatów. Powinny się one zwieszać z sufitu, muszą to więc być kwiaty wiszące, typu surfinie, pelargonie czy inne tego typu propozycje. Kwiatki powinny być kolorowe i gęste, dobrze jeśli będą ładnie pachnieć.

Ozdobne kwiatki balkonowe

Nie można też zapomnieć o kwiatach, które będą stanowić prawdziwą i pachnącą ozdobę balkonu. Jest wiele gatunków kwiatów, które przepięknie pachną i mają żywe, intensywne kolory. Takie kwiatki powinno się zasadzić w ozdobnych donicach i postawić je w miejscach, które będą dobrze widoczne. Jeśli ma się problem z tym, na jakie kwiatki się zdecydować, zawsze można zapytać o radę florystę, który doskonale zna się na wszelkiego rodzaju kwiatach. Na pewno nie można też zapomnieć o dobrym oświetleniu balkonu, obecnie niezwykle modne są wszelkiego rodzaju girlandy z małych lampek, które mogą świecić na biało lub na kolorowo. Taka girlandą można pięknie przyozdobić balkon, a wieczorową porą stworzyć intymny i bardzo przytulny klimat na zewnątrz. W takim otoczeniu w ciepły wieczór, bardzo przyjemnie spędza się czas. Kolejną ważną kwestią są meble wypoczynkowe. Jeśli balkonik jest malutki, wtedy nie ma się wielkiego pola do popisu ale na dwa krzesełka drewniane i mały stoliczek kawowy zawsze znajdzie się odrobina miejsca na balkonie. Ciekawym rozwiązaniem dla małych balkonów są stoliki które zawiesza się na balustradzie, można je w dowolnym momencie złożyć i w ten sposób zyskuje się większą ilość miejsca na balkonie. Takie rozwiązania sprawiają, że balkonik jest bardziej ergonomiczny i funkcjonalny.

Nawet niewielki balkonik może być miejscem, gdzie będzie można pobyć na wolnym powietrzu, mieszkając w centrum miasta.