Kamera IP Wi-Fi – jaką wybrać?

System CCTV, czyli telewizyjny system dozorowy, to zespół współpracujących ze sobą urządzeń umożliwiających odbiór, przetwarzanie i wyświetlanie obrazu oraz dźwięku w monitorowanych obiektach lub na otwartym terenie. Decydując się na bezprzewodowy monitoring w budynku i poza nim, potrzebna Ci będzie nie jedna kamera IP Wi-Fi. Wyboru możesz dokonać spośród kamer kopułkowych, tubowych, kompaktowych i obrotowych.

Co to jest kamera IP?

Kamery IP to urządzenia rejestrujące obraz i przesyłające go do sieci teleinformatycznej, pod protokołem TCP/IP, dzięki czemu użytkownik monitoringu może oglądać wideo na żywo niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Jedynym wymogiem jest oczywiście dostęp do Internet u. Monitoring ten charakteryzuje się szybkim przesyłem danych i możliwością zarządzania kamerami na odległość. Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest podłączenie kamer IP do routera przez Wi-Fi.

Rodzaje kamer IP

Dzieląc kamery IP na rodzaj obudowy, wyróżnia się modele kopułkowe, tubowe, kompaktowe i obrotowe. Kamery kopułkowe montuje się do sufitu lub do ściany. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym estetycznie się prezentują. Głównie stosuje się je wewnątrz obiektów. Równie popularne są kamery tubowe, które z powodzeniem sprawdzają się na zewnątrz budynków. Są odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Obudowa tubowa ma 3-poziomową regulację. Zdecydowanie droższe z uwagi na możliwość zdalnego sterowania są kamery obrotowe. Wykorzystuje się je na parkingach, w centrach handlowych, jak również na prywatnych posesjach.

Wybierając kamerę IP do monitoringu bezprzewodowego, bardzo ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest rozdzielczość. Dodatkowo trzeba pamiętać, że koszt inwestycji będzie dotyczył również odpowiedniego do danej kamery rejestratora i dysku twardego. Jeśli nie masz pewności, które z rozwiązań wybrać, skontaktuj się z producentem lub dystrybutorem elektronicznych urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej.