Żywienie koni – trawokulki

Sprytne, kołyszące się trawokulki sprawiają, że ​​koń musi pracować, aby móc go zjeść, więc zjedzenie zajmie więcej czasu niż tradycyjne bloki paszy o podobnej wielkości. Dłuższy czas karmienia sprzyja produkcji śliny, która buforuje kwasy żołądkowe i pomaga zapobiegać wrzodom żołądka.

Kulki z trawy mają niską zawartość cukru i skrobi. Stanowią zdrowy dodatek do stosowania jako uzupełnienie diety koni i mogą pomóc w kontrolowaniu wagi. Są bezpieczne w użyciu dla ochwatów i dobrych ludzi, a także koni odpornych na insulinę i cierpiących na EMS.

W miarę zbliżania się zimy i ograniczenia frekwencji konie i kuce mogą spędzać więcej czasu w stajni. Ogólnie rzecz biorąc, utrzymanie konia zajętego w miesiącach zimowych często może być powodem do niepokoju dla wielu właścicieli koni. Kulki z przysmakami dla koni i kulki z przekąskami mogą być świetnym sposobem na zmniejszenie nudy i zapewnienie bardziej naturalnego tempa karmienia „strużką”. Używaj przysmaków dla koni o niskiej zawartości cukru i skrobi, aby zapewnić im zajęcie, rozrywkę i odpowiednie odżywianie.

Znalezienie przysmaku do użycia w kulce z przysmakami dla koni, która zawiera smaczne, zdrowe składniki, może czasami stanowić wyzwanie. Na szczęście nasza oferta Dengie składa się z wielu różnych pasz dla koni o niskiej zawartości cukru i skrobi. Nasze granulki z czystej trawy mogą być po prostu idealnym dodatkiem do Twojej kulki smakołyków dla koni! Dostarczając błonnik w skoncentrowanej formie, nasze pellety z traw mają naturalnie niską zawartość cukru i skrobi. Ten produkt jest również wolny od:

  • Sztuczne konserwanty, aromaty i dodatki
  • Melasa – bez dodatku cukru
  • Zboża i produkty uboczne, w tym słoma
  • Spoiwa i wypełniacze

 

Kolejną świetną alternatywą dla kulki smakołyków dla Twojego konia są nasze granulki lucerny, które są po prostu 100% lucerną – bogatą w wapń i inne naturalnie występujące witaminy i minerały. Ponieważ lucerna ma naturalnie niską zawartość cukru (5%), granulki lucerny są idealne dla koni i kucyków, które wymagają diety o niskiej zawartości cukru, takich jak osoby podatne na ochwat, w tym osoby z zespołem metabolicznym koni (EMS) i dysfunkcją części pośredniej przysadki mózgowej (PPID). Nasze granulki z lucerny to jeden z naszych ulubionych przysmaków dla koni o niskiej zawartości cukru i skrobi.

Czy wiesz, że: Pellety z lucerny i czystej trawy są nie tylko bogatym źródłem błonnika dla koni i kucyków, ale także inne zwierzęta, takie jak bydło, owce, kozy i wielbłądowate, mogą czerpać korzyści z tych wszechstronnych pasz.

 

To jest kwintesencja zachowania konia. Oprócz swobodnego galopowania po prerii, kiedy większość z nas myśli o dzikich koniach – stado koni ze spuszczoną głową, przycinanie traw do jedzenia – przychodzi na myśl wypas.

 

Wypas to sposób, w jaki dzikie konie pobierają większość pożywienia i polega na wciąganiu trawiastej roślinności do pyska za pomocą ust i języka, łamaniu lub wyciąganiu jej z ziemi za pomocą zębów, a następnie żuciu imponującym zestawem zgrzytających zębów przed połknięciem .

Dzikie konie mogą spędzać ponad 75% czasu na wypasie, co zwykle wiąże się z naprzemiennym poszukiwaniem trawy, wypasem i odpoczynkiem.